• ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ شهريور
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
www.icee-iran.ir سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3969 -
  • ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ آذر

قوانيني كه بيشتر ايراني‌ها يك‌بار هم آن را نخوانده‌اند

سال 1358 براي اولين‌بار قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران در 177 اصل از سوي مجلس خبرگان تصويب شد و همان سال به همه‌پرسي  گذاشته شد. نتيجه همه‌پرسي با راي مثبت اعلام شد و به اين ترتيب قانون اساسي بخشي از قوانين زندگي مردم شد.
امسال و در سالروز تصويب قانون اساسي جمهوري اسلامي در سال 58، به لطف شبكه اجتماعي توييتر، بستري براي كاربران اين رسانه فراهم شد تا با استفاده از هشتگ «قانون_اساسي» عقايدشان را درباره تمام موضوعاتي كه در زير شاخه «قانون اساسي» مي‌گنجد، مطرح كنند و نسبت به چند و چون قانون‌ اساسي در جامعه امروز واكنش نشان بدهند؛ كاربري توييت كرده: «ماه آذر هميشه مرا ياد روز قانون اساسي مي‌اندازد.
 قوانيني كه به يقين مي‌توان گفت بيشتر ايراني‌ها يك بار هم آن را نخوانده‌اند. قوانيني كه به خاطرش خون‌ها داده شد و مانند ساير موارد در اين كشور با آن سليقه‌اي و مصلحتي برخورد شد.» كاربر ديگري نوشته: «در حواشي روز قانون اساسي يادي هم از اصل چهلم اين قانون كنيم و كاش همه دست‌كم به اين يكي عمل مي‌كرديم؛ اينكه هيچ‌كس نمي‌تواند اعمال حق خويش را وسيله اضرار به غير يا تجاوز به منافع عمومي
 قرار دهد».
 خبرگزاري ايرنا توييت كرده: «شوراي نگهبان طرح تقويت بسيج را مغاير با قانون اساسي و از وظايف و اختيارات رهبري دانست».
در نهايت علي شكوري‌راد، سياستمدار اصلاح‌طلب و دبيركل حزب اتحاد ملت هم توييت كرده: «به نظر مي‌رسد احمدي‌نژاد اخيرا فرصت كرده قانون اساسي و قانون آيين دادرسي را بخواند كه با حقوق ملت، مفاهيم حقوقي و بايدهاي قضايي آشنا شده است.
حرف‌هاي جدي جديدي در مورد موضوعات قديمي مي‌زند. احتمالا به آرشيو 20 سال گذشته مطبوعات و رسانه‌هاي اصلاح‌طلب هم مراجعه
 داشته است.»

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.