• ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online صفحه ویژه كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4178 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۱۷ شهريور

جزييات 5 طرح دولت اعلام شد

افزايش حقوق در بسته‌هاي حمايتي

رييس سازمان برنامه و بودجه كشور افزايش حقوق كارمندان را يكي از ۵ بسته حمايتي دولت اعلام كرد و گفت: هر زماني كه بسته افزايش حقوق كارمندان به فرجام برسد و نهايي شود، اطلاع‌رساني مي‌شود. گرچه نوبخت توضيحي در رابطه با چگونگي و نحوه افزايش مجدد حقوق كاركنان در سال جاري مطرح نكرده است، با اين حال احتمالا تا 5 درصد به حقوق كاركنان دولت اضافه خواهد شد. اينكه اين 5 درصد براي چه گروه‌هايي باشد نيز مشخص نيست. ممكن است افزايش مجدد حقوق كاركنان براي برخي اقشار كه درآمد پايين‌تري دارند، در نظر گرفته شود يا اينكه براي تمامي كاركنان اجرايي شود. حتي بحث‌هايي هم وجود دارد كه افزايش حقوق براي افراد يارانه‌بگير در نظر گرفته شود اما در نهايت هيچ‌‌يك از گزينه‌ها نهايي نشده است.

محمدباقر نوبخت در حاشيه جلسه برنامه‌ريزي و توسعه استان خراسان رضوي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: نخستين بسته مرتبط مي‌شود با تامين كالاهاي اساسي و دارويي مردم كه به‌‌طور كلي مي‌توان همه كالاهاي روزمره و نياز مردم را در اين بخش دسته‌بندي كرد. در جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادي دولت كه با مسووليت رييس‌جمهور تشكيل شد، به‌صورت نهايي اين بسته تاييد شد كه ۱۳ ميليارد دلار براي ۲۵ قلم كالاهاي اساسي و مورد نياز مردم تا پايان سال جاري اختصاص داده شود. نوبخت ادامه داد: بسته ديگر دولت براي اقشار كم‌درآمد است كه بحث و بررسي آن ناتمام ماند و اميد است در روزهاي آينده قطعي شده و اطلاع‌رساني شود. بسته ديگري نيز براي حقوق‌بگيران در نظر گرفته‌ايم. در واقع دولت وظيفه دارد از اين قشر از جامعه در برابر نوسانات نرخ ارز حمايت كند.

رييس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: بسته ديگر مربوط به توليدكنندگان كشور مي‌شود كه امروز با توجه به نوسانات نرخ ارز در بازار نيازمند توجه ويژه‌اي هستند. همچنين بسته‌اي ديگر در راستاي پشتيباني از پيمانكاراني است كه قيمت مصالح ساختماني در قراردادهاي‌شان افزايش پيدا كرده است و دولت بايد اقدامات جبراني براي اين دسته از افراد را نيز درنظر بگيرد. اين پنج بسته در دستور كار ستاد اقتصادي دولت قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون