• ۱۴۰۱ جمعه ۷ بهمن
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5007 -
  • ۱۴۰۰ سه شنبه ۲ شهريور

خبر

پروانه كار رانندگاني كه واكسن كرونا تزريق نكنند، تمديد نمي‌شود

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور: پروانه كار رانندگان تاكسي كه در طرح واكسيناسيون كرونا مشاركت نكنند و از تزريق واكسن امتناع كنند، تمديد نمي‌شود. به گزارش خبرگزاري صدا و سيما، مرتضي ضامني افزود: تعدادي از رانندگان تاكسي در طرح واكسيناسيون رانندگان حمل و نقل عمومي و تاكسي‌ها مشاركت نمي‌كنند و چنانچه اين افراد بدون عذر موجه پزشكي از تزريق واكسن كرونا امتناع كنند، محدوديت‌هايي براي آنها اعمال خواهد شد و پروانه فعاليت تمديد نمي‌شود. بنابراين رانندگان تاكسي كه در طرح واكسيناسيون مشاركت نمي‌كنند بايد بدانند كه مشاركت در طرح واكسيناسيون كرونا اختياري نيست و آنها براي ادامه فعاليت با توجه به اينكه بستر واكسيناسيون در شهر‌هاي كشور براي رانندگان تاكسي مهيا شده است ‌بايد در اين امر مشاركت كنند و اگر در اين طرح واكسيناسيون كرونا مشاركت نكنند، شهرداري‌هاي شهر‌ها موظف هستند براي ادامه فعاليت اين‌گونه رانندگان تاكسي محدوديت قائل شوند. او در مورد علت امتناع برخي رانندگان تاكسي در بعضي از شهر‌ها براي تزريق واكسن كرونا گفت: رانندگان تاكسي هم مانند برخي افراد ديگر در جامعه كه تمايل به استفاده كردن از ماسك و رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي ندارند نيز از تزريق واكسن امتناع مي‌كنند. پيش از اين مدير عامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور گفته بود: از شروع شيوع ويروس منحوس كرونا ۱۰ هزار نفر از رانندگان تاكسي به اين ويروس مبتلا شده‌اند كه از اين تعداد بيش از۷۰۰ راننده تاكسي فوت كردند. ضامني افزود: در حوزه حمل و نقل عمومي و همين طور در حوزه تاكسيراني شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي رعايت مي‌شود، اما از آنجايي كه به‌طور ميانگين هر راننده تاكسي در روز ۸۰ مسافر را جابه‌جا مي‌كند و اكثر مسافران هم در پرداخت كرايه از وجه نقد استفاده مي‌كنند، اين موضوع مي‌تواند عامل موثري در افزايش شيوع كرونا در بين رانندگان تاكسي باشد.


اعتراضات هفت‌تپه متوقف شد 

كارگران شركت هفت‌تپه‌ با صدور بيانيه‌اي از توقف اعتراضات خود به منظور ادامه پيگيري مطالبات گذشته خبر دادند. به گزارش ايلنا، در اين بيانيه از كارگران خواسته شده است: «از روز اول شهريور، ثبت ورود و خروج و حضور در محل كار براي تمامي كاركنان الزامي است.حراست از كليه اموال شركت براي تمامي ما كارگران الزامي بوده و همكاران هر بخش در قسمت‌هاي خود با دقت از اموال شركت حراست نمايند. باتوجه به اينكه رسما مالك شركت، دولت است؛ پس به استناد قانون ادامه فعاليت و دستورات مديران بازنشسته و وابسته به كارفرماي مخلوع چه كتبي و چه شفاهي غيرقانوني است.در خصوص ساير مطالبات صنفي نيز به‌طور قانوني تمامي موارد پيگيري مي‌شود و ليست مطالبات در روز نخست ورود مديريت جديد روي ميز ايشان قرار مي‌گيرد و بايد مشخص شود مديريت جديد با حسن نيت رفتار مي‌كند و قصد تعامل با كارگران و احترام به حقوق آنان را دارد يا خير و در غير اين‌صورت ما كارگران نيز با خرد جمعي مطالبه‌گري جمعي را از سر مي‌گيريم.صراحتاً اعلام مي‌كنيم واگذاري شركت به هرگونه بخش خصوصي را نمي‌پذيريم و همچون گذشته اعلام مي‌كنيم تنها گزينه‌اي كه مي‌تواند هفت تپه را نجات دهد، شركت توسعه نيشكر (هفت طرح) استان خوزستان است با نظارت كارگران.»
در ادامه اين بيانيه هم اهم مطالبات كارگران برشمرده شده است: «بازگشت به كار همكاران اخراجي مطالبه‌گر، تعيين تكليف قرارداد همكاران دفع آفات و غيرنيشكري و پرسنل فصلي بخش صنعت و تجهيزات و.‌..، مختومه نمودن پرونده سركار خانم زيلابي وكيل كارگران هفت تپه، پرداخت مزاياي صنفي برابر و بدون تبعيض همچون حق نوبت‌كار ۳۰درصد، حق تردد، حق همسر، افزايش مبلغ حق غذا و حق همسر و حق بدي آب و هوا، به روزرساني و افزايش ضريب طرح طبقه‌بندي مشاغل، واكسيناسيون كليه كارگران.»

انتقاد رييس نظام پزشكي تهران از محرمانگي كروناي  كادر درمان 

رييس نظام پزشكي تهران بزرگ در نامه‌اي خطاب به وزير بهداشت، ضمن انتقاد و ابراز نگراني از محرمانه بودن اطلاعات ابتلا به كرونا در ميان كادر درمان، خواستار تزريق هر چه سريع‌تر واكسن يادآور بوستر براي كادر درمان با تامين يكي از واكسن‌هاي معتبر و مورد تاييد سازمان جهاني بهداشت شد.   سيد مويد علويان در اين نامه خطاب به سعيد نمكي نوشت: «با توجه به وظيفه سازماني اينجانب در نظام پزشكي به عنوان بزرگ‌ترين نهاد صنفي جامعه پزشكي بر خود فرض مي‌دانم تا نسبت به روند محرمانه بودن اطلاعات ابتلا به كرونا در كادر درمان ابراز نگراني كنم. تزريق دو بار واكسيناسيون سبب كاهش مرگ مبتلايان شده و اين در مقايسه با روزهاي اول كرونا كه تعداد قابل توجهي از همكارانم جان‌شان را در راه حفظ جان مردم دادند به وضوح مشهود است. علت آن همه مرگ در كادر درمان بي‌مبالاتي در حفاظت از آنان و تاخير در واكسيناسيون بود.در دو هفته اخير موارد متعددي از ابتلاي مجدد همكاران كادر درمان و جامعه در افراد دو بار واكسينه شده با انواع واكسن و حتي اسپوتنيك رخ داده است. به صراحت، امروز (اول شهريور 1400) روز آخر كار حضرتعالي در منصب وزارت است و اين فعل واجب بر گردن حضرتعالي است. اطلاعات ابتلا و مرگ در مواردي كه سابقه دو بار واكسيناسيون داشته‌اند را در اخبار كميته اپيدميولوژي ستاد ملي كرونا و محققان مورد اعتماد و نظام پزشكي قرار دهيد تا با تحليل داده‌ها سريعا نسبت به ضرورت تزريق واكسن يادآور بوستر با تامين يكي از واكسن‌هاي معتبر و مورد تاييد سازمان جهاني بهداشت كه ميزان كارايي واثربخشي آن مورد قبول واقع شده است به كادر درمان اقدام لازم صورت گيرد.تاخير در اين امر با عواقب خطرناكي همراه خواهد شد. حفظ و حراست از كادر درمان در اين شرايط جزو ضروريات است.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون