• ۱۴۰۲ سه شنبه ۱۶ خرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5008 -
  • ۱۴۰۰ چهارشنبه ۳ شهريور

اخبار كوتاه

اعتراض كارگران شهرداري «بستان» به عدم پرداخت به موقع حقوق و بيمه

كارگران شهرداري «بستان» واقع در شهرستان دشت آزادگان استان خوزستان از عدم پرداخت مطالبات مزدي خود خبر دادند.
به گزارش ايلنا، كارگران شهرداري بستان كه در بخش فضاي سبز و خدماتي شهرداري مشغول كارند، حدود ۱۴ ماه دستمزد و سه سال بيمه معوق دارند و مي‌گويند: «علاوه بر دستمزد پرداخت‌نشده، مزاياي مزدي معوق نيز داريم و همچنين نگران حق بيمه‌هايي هستيم كه به‌موقع به حساب سازمان تامين اجتماعي واريز نمي‌شود. در اين صورت، ما در بيشتر ماه‌هاي سال براي دريافت خدمات درماني و تمديد دفترچه‌هاي خود با مشكل مواجه مي‌شويم.
اين كارگران مي‌گويند: «كار مي‌كنيم اما از دستمزد خبري نيست! از فروردين‌ماه سال ۹۹ هر ماه علي‌الحساب يك الي دو ميليون تومان حقوق دريافت كرده‌ايم. در شرايط اقتصادي فعلي، حتي اگر دستمزدمان كامل پرداخت شود، نمي‌توانيم نيازهاي ضروري خانواده‌هاي خود را تامين كنيم. در تامين هزينه‌هاي اوليه زندگي درمانده‌ايم؛ نمي‌توانيم تامين معاش خانواده‌هاي‌مان را تامين كنيم. گراني امان‌مان را بريده و خسارات غيرقابل جبراني به زندگي‌مان وارد شده است. شهرداري بايد هرچه سريع‌تر مطالبات مزدي‌مان را كامل پرداخت كند تا از اين وضعيت خارج شويم.»
به گفته اين كارگران، مشكل ديگر اين است كه حق بيمه كارگران پرداخت نشده و كارگراني كه در اين شرايط به دليل ابتلا به كرونا براي گرفتن خدمات درمان به مراكز درماني و آزمايشگاهي مراجعه مي‌كنند از پذيرش‌شان جلوگيري مي‌شود.


معاون سازمان نظام پزشكي:
كادر درمان به تزريق دوز سوم واكسن كرونا نياز دارند

معاون توسعه منابع و مديريت سازمان نظام پزشكي بر لزوم تزريق دوز سوم واكسن كرونا به كادر درمان تاكيد كرد. علي تاجرنيا در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با اشاره به اثر واكسيناسيون بر ميزان فوتي و ابتلا به ويروس كرونا گفت: «به نسبت گذشته، به صورت چشمگيري ميزان مرگ و مير بعد از واكسيناسيون كاهش پيدا كرده است، البته آمار دقيقي نداريم، اما تعداد فوتي در ۵ الي ۶ ماه اول سال انگشت‌شمار بوده است. البته ابتلا به بيماري بعد از واكسيناسيون هم وجود دارد، اما ميزان آن به‌شدت كاهش پيدا مي‌كند. اما طبق آنچه در سه ماه گذشته بين كادر درمان مشاهده شد، نياز به تزريق دوز سوم براي آنها وجود دارد. در همين راستا رييس سازمان نظام پزشكي نامه‌اي به وزارت بهداشت نوشت كه با توجه به اينكه در دنيا اين اقدام صورت گرفته، اين موضوع در ايران هم مورد توجه قرار گيرد. 
به نظر مي‌رسد طي هفته‌هاي آينده امكان تزريق دوز يادآور وجود داشته باشد، اما بدون شك واكسيناسيون به صورت چشمگير و قابل توجهي تاثير داشته و ما شاهد كاهش مرگ و مير در بين كادر درمان هستيم. البته دوسوم كادر درمان واكسن آسترازنكا زدند اما زماني كه واكسن براي همكاران تزريق شد، اختيار زيادي براي تعيين نوع واكسن نداشتيم اما طبق آمارها واكسن اسپوتنيك اثربخشي بالاي ۹۰ درصد را نشان مي‌داد كه افراد ۵۰ سال به بالاي جامعه پزشكي از اين واكسن استفاده كردند.»

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون