• ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5096 -
  • ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۱ آذر

ويژه

مدیرعامل بنیاد برکت 
در نشست رسانه‌ای خبر داد اجرای طرح‌های توانمندسازی برکت در ١٢ هزار روستا

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از پیاده‌سازی و اجرای طرح‌های توانمندسازی و اشتغال‌زایی این بنیاد در ١٢ هزار روستای کشور خبر داد. نشست رسانه‌ای مدیرعامل بنیاد برکت به مناسبت چهاردهمین سالگرد آغاز به‌ کار بنیاد و ارايه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته در مناطق روستایی و محروم کشور و تشریح برنامه‌ها و رویدادهای پیش رو برگزار شد.  محمد ترکمانه در این نشست با تاکید بر ایجاد اشتغال‌های خرد و خانگی اظهار داشت: قصد داریم برای سال آینده تعداد روستاهای تحت پوشش را از ١٢ هزار به ٢٠ هزار روستا برسانیم و ۶۵درصد از روستاییان را تحت پوشش قرار دهیم. اهداف خود را بر حوزه‌های زیربنایی و اقتصادی متمرکز کرده‌ایم و تعهد ساخت ٢ هزار و ۵٧١ مدرسه را داریم که تا به امروز یک‌هزار و 700 مدرسه افتتاح شده است و برنامه داریم ٢٠٠ مدرسه دیگر را نیز تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۵۵٠ شهر و  ٣٧٠ شهرستان در ٣١ استان کشور تحت پوشش فعالیت‌های این بنیاد قرار دارند. او با اشاره به اینکه زنان سرپرست خانوار در کانون توجه بنیاد برکت قرار دارند اظهار داشت: تا امروز بیش از ۶ هزار و ۵٠٠ طرح ویژه این افراد اجرا شده است. همچنین  حدود ۴٠ درصد از طرح‌های اشتغال‌زایی برکت توسط زنان عملیاتی شده است. ترکمانه از تمرکز ویژه بر حوزه کولبری خبر داد و گفت: بنیاد در مناطق مرزی در غرب کشور حضور پیدا کرده و تاکنون بیش از ۴ هزار طرح اشتغال برای کولبری ایجاد شده است. همچنین به کولبران علاوه بر ارايه تسهیلات،  آموزش و مشورت هم می‌دهیم.   او با تاکید بر اشتغال‌زایی برای سوخت‌بران در سیستان‌وبلوچستان گفت: چند ماهی است در این حوزه هم ورود داشته‌ایم و بنا داریم ٢ هزار طرح اشتغال را در این حوزه فعال کنیم.


دبیر «پویش بانوی آب» خبر داد

انتشار نخستین فراخوان تجربه نگاری بانوان در مدیریت مصرف آب

آبفای استان اصفهان نخستین فراخوان تجربه نگاری بانوان در مدیریت مصرف آب را منتشر کرد.   ريیس خانه فرهنگ آب آبفای استان اصفهان محوریت این فراخوان را «اهمیت مشارکت بانوان در اصلاح الگوی مصرف آب» عنوان کرد و گفت : زنان دارای نقش کلیدی در انتقال فرهنگ و الگوی فرزندان خود هستند و در نقش های اجتماعی نیز می‌توانند به عنوان یک الگو رفتار کنند.


برنامه‌ فرهنگي «من واكسن مي‌زنم» در متروي تهران‌ برگزار شد
 سرپرست معاونت امور فرهنگي و اجتماعي شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه از اجراي برنامه فرهنگي «من واكسن مي‌زنم» در متروي تهران خبر داد. به گزارش مديريت ارتباطات و امور بين‌الملل شركت بهره‌برداري متروي تهران و حومه؛ سيدمحمد نقيب ضمن تبريك ميلاد باسعادت حضرت زينب(س) و گراميد‌اشت روز پرستار گفت: ويژه برنامه فرهنگي «من واكسن مي‌زنم» با هدف ترويج و ترغيب شهروندان به رعايت نكات بهداشتي و انجام واكسيناسيون در قالب طنز و با حضور جمعي از هنرمندان بعدازظهر روز شنبه ۲۰آذر ماه در ايستگاه امام خميني(ره) برگزار شد.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون