• ۱۴۰۲ دوشنبه ۱۳ آذر
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
صفحه ویژه

30 شماره آخر

  • شماره 5204 -
  • ۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت

پيشخوان

رييس‌جمهور  با حضور در جلسه ستاد تنظيم بازار: 

هيچ كوتاهي در زمينه نظارت پذيرفتني نيست

رييس‌جمهور گفت: نظارت بر زنجيره تامين و توزيع كالا مساله مهمي در اجراي موفق طرح اصلاح اقتصادي است كه فعاليت جدي، مداوم و ميداني همه نهادهاي مسوول را مي‌طلبد و هيچ كوتاهي در اين زمينه پذيرفته نيست. به گزارش ايسنا، آيت‌الله سيد ابراهيم رييسي پيش از ظهر ديروز با حضور در جلسه ستاد تنظيم بازار، با قدرداني از رهبر معظم انقلاب كه پيش از آغاز اجراي طرح اصلاح اقتصادي همگان را دعوت به ياري دولت در اجراي بهتر اين طرح مهم كردند، گفت: نقش‌آفريني مردم مانند همه عرصه‌هاي خطير گذشته در اين اصلاح اقتصادي نيز مهم بوده و ضامن موفقيت آن است. رييس‌جمهور با تاكيد بر اينكه بايد به شبهات و گره‌هاي ذهني مردم در خصوص اين طرح حتما پاسخ داد، افزود: اقناع افكارعمومي و اقشار مختلف و نخبگان جامعه براي درك بهتر و همراهي در اجراي اين طرح، بسيار مهم و ضروري است. رييسي اظهار داشت: نظارت بر زنجيره كالا، از تامين و توليد تا توزيع و فروش در فروشگاه‌ها و خرده‌فروشي‌ها، مساله مهم ديگري است كه برنامه‌ريزي و فعاليت جدي، مداوم و ميداني همه نهادهاي مسوول را مي‌طلبد و هيچ كوتاهي در اين زمينه پذيرفتني نيست.


فرمانده كل سپاه: 

دشمن دروغ منتشر مي‌كند تا مردم به خيابان بيايند

سرلشكر حسين سلامي، فرمانده ‌كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح ديروز در رزمايش سه‌هزار نفري جهادگران فاطمي سپاه تهران بزرگ گفت: امروز دشمن مدام دروغ منتشر مي‌كند و شايعه‌سازي مي‌كند. دشمن مي‌خواست ايران را منزوي كند و اقتصادش را متلاشي كند تا مردم به خيابان بيايند و مقابل نظام قرار بگيرند اما مردم در بزرگ‌ترين جهاد جهاني تاريخ توانستند تمام اميد دشمن را نااميد و منجمد كنند. سردار سلامي با بيان اينكه «ما در نبرد حق و باطل قرار داريم»، گفت: اين نبرد مادامي كه حق به‌صورت كامل، باطل را از صحنه جغرافيا حذف و محو كند، ادامه دارد. دشمن هم به‌ تعبير قرآن تا آن زمان كه شما دست از دين‌تان برنداريد با شما نبرد خواهد كرد.


اميرعبداللهيان  در پاسخ به سوال نماينده مهاباد: 

به زودي با تركيه درباره سد‌سازي‌ها گفت‌وگو مي‌كنيم

حسين اميرعبداللهيان، وزير خارجه روز گذشته براي پاسخ به سوال يكي از نمايندگان درباره اقدامات وزارت خارجه درخصوص سدسازي‌ها در تركيه كه بر حقابه ايران تاثير منفي گذاشته به مجلس رفت.
حسين اميرعبداللهيان در پاسخ به سوال جلال محمودزاده نماينده مهاباد درخصوص دليل عدم اعلام نظر رسمي و عدم اعتراض در رابطه با سدسازي بي‌رويه دولت تركيه روي رودخانه‌هاي مرزي دجله و ارس چيست؟ اظهار داشت: براي جمهوري اسلامي ايران قابل قبول نيست كه كشور دوست و همسايه ما اقداماتي را در حوزه سدسازي انجام دهد كه با توجه به شرايط زيست محيطي كه در منطقه حاكم است، باعث ايجاد مشكلاتي براي مردم ما و منطقه شود. وي افزود: من اين موضوع را در ماه‌هاي گذشته حداقل سه بار در دو ديدار حضوري در نيويورك و تهران و در تماس تلفني با وزير امور خارجه تركيه مطرح كردم و از وي خواستم تا به رسم همسايگي توجه جدي نسبت به سدسازي‌ها روي رودخانه ارس انجام دهد، به‌رغم اينكه هيچ قرارداد دوجانبه‌اي بين تهران و آنكارا از گذشته در موضوع همكاري‌هاي آبي وجود ندارد، ولي درخواستي را ۴ ماه پيش از دولت تركيه به عمل آورديم مبني بر اينكه يك كميته مشترك آبي دوجانبه تشكيل دهيم تا بتوانيم نگراني‌هاي اين حوزه را برطرف كنيم تا مطمئن شويم سدسازي‌هاي تركيه تاثير منفي بر آب وارداتي به جمهوري اسلامي ايران ندارد. وزير امور خارجه تاكيد كرد: تا به اينجاي كار مقامات تركيه به ما اطمينان مي‌دهند كه سدسازي‌هاي ما اولا در مناطق كوهستاني است و ثانيا براي استفاده برق‌آبي است و من در نشستي كه با وزير نيرو، كارشناسان و مسوولان اين وزارتخانه داشتم، سوالات و ابهامات فراواني مطرح شد. كارشناسان ما مي‌گويند سدهايي كه براي استفاده برق‌آبي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، نياز به مخزن‌هاي بزرگ و عميق ندارد و تنها آب در سطحي جريان مي‌يابد و توربين‌ها را به گردش در مي‌آورد. من اين موضوع را با آقاي چاوش اوغلو مطرح كردم و از ايشان خواستار پاسخ شدم، ايشان نيز گفتند كه ما نيازي به اين آب‌ها نداشته و در تابستان آن را رها مي‌كنيم، اما همچنان در اين زمينه ابهامات جدي فني و حقوقي براي ما وجود دارد، اما كار مهمي كه توانستيم در ۴ ماه گذشته انجام دهيم، براي اولين‌بار اين بود كه در طول تاريخ مباحث آبي با تركيه، نسبت به تشكيل كميته مرزي مشترك توافق كنيم. اميرعبداللهيان با اشاره به سفر هيات كارشناسان وزارت خارجه و وزارت نيرو به تركيه در قالب كميته مرزي مشترك گفت: گفت‌وگوهاي خوبي در قالب اين سفر صورت گرفت و قرار است به زودي هيات متفاوتي از تركيه در اين رابطه به ايران سفر كند و همه اقدامات حقوقي، سياسي و ديپلماتيك لازم در اين موضوع بين ايران و تركيه انجام شده و من از شما و نمايندگان به خاطر توجه به اين موضوع تشكر مي‌كنم.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون