• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

حسن كامران دستجردي، نماينده اصفهان در مجلس:

اگر حاكم «اشكنه‌خور» باشد، مشكل مردم را مي‌فهمد

طي روزها و هفته‌هاي گذشته صحبت‌هايي درمورد لزوم ترميم كابينه مطرح شده حال آنكه شخصا اعتقادي به اين حرف‌ها ندارم. اقتصاد ما زماني اصلاح مي‌شود كه مسوولان ما ساده بخورند و ساده زندگي كنند. امروز مردم ما از تبعيض ناراحتند. شك نكنيد، اگر مسوولان را به خط كنند و بگويند اين ثروت را از كجا آورده‌ايد و هر آنچه اضافه دارند، پس بگيرند، اوضاع درست مي‌شود. اگر حاكم اشكنه‌خور باشد، مشكل مردم را مي‌فهمد و تا زماني كه حكام شبيه به مردم نباشند، همين وضع نيز ادامه خواهد داشت.

براي تحقق اين شرايط نيز بايد سران سه قوه پيشگام باشند. اگر سران سه قوه «خارج از شمول‌ها» را قطع كنند، بسياري از مشكلات ما حل مي‌شود. خارج از شمول يعني حساب و كتاب، بي‌حساب و كتاب. فرقي هم ندارد مبلغ اين خارج از شمول چقدر است. اصلا فرض كنيد يك ريال باشد. تا همين يك ريال خارج از شمول وجود دارد و قطع نشده، اوضاع همين‌طور خواهد بود كه هست.

در گام بعد نيز لازم است كه بخشنامه كنند و ارز مقامات را قطع كنند. چه كساني اين ارز را دريافت مي‌كنند؟ نماينده مجلس، وزرا، استاندار، شهردار، امير و سردار. مردم بايد يك چشمه ببينند، نه اينكه فقط حرف بزنند. حالا فرض كنيد حتي وزير را عوض كنند، چه مي‌شود؟ يك نفر ديگر مي‌آيد كه شبيه به همين وزير فعلي علاف است.

مگر نه اينكه ما در برنامه ششم گفتيم كه ثروت مقامات در سامانه ثبت شود، پس چرا چنين نمي‌شود. بايد امروز تمام مقامات را به خط كنند، ثروت‌شان را بگيرند و نسلي جديد را جايگزين اين افراد كنند. اين آدم‌ها همين هستند و درست نمي‌شوند.

نكته ديگري كه بايد به آن توجه كنيم اين است كه صحبت‌هايي كه در مورد استيضاح وزرا و به‌خصوص استيضاح رييس‌جمهور مي‌شود، انحرافي و براي خالي نبودن عريضه است. مجلس ما مردِ اين‌كارها نيست. اين مجلس همان مجلسي است كه سوالش از يك وزير را پس مي‌گيرد. استيضاح وزير كه هيچ، سوال از وزير را پس مي‌گيرد. بعد بيايد رييس‌جمهور را استيضاح كند؟! هرگز چنين نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.