• ۱۳۹۷ جمعه ۲۸ دي
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
سام سرویس online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 4133 -
  • ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير

حسين حسيني شاهرودي، عضو فراكسيون مستقلين ولايي:

مشكل با عزل و استيضاح حل نمي‌شود، مساله نصب مديران شايسته است

معتقدم تغيير در كابينه حتما ضرورت دارد اما مشروط به آنكه پس از اعمال اين تغييرات، تمام اجزاي تيم اقتصادي دولت تحت فرمانِ فرماندهي جنگ اقتصادي باشند و علي‌الخصوص تيم اقتصادي دولت بايد تيمي همصدا، همنوا و همگرا باشد كه از درونش تك‌صدايي خارج شود، نه چندصدايي!

به اين اعتبار بايد انسجامي اساسي در تيم اقتصادي دولت ايجاد شود؛ چراكه در غير اين‌صورت با تغيير يك، دو يا چند وزير راه به جايي نخواهيم برد و مشكل مملكت حل نخواهد شد. ما نيازمند اصلاح در همه حوزه‌ها هستيم؛ چراكه حوزه‌ها و بخش‌هاي مختلف با يكديگر در تضاد هستند و نسبت به مسائل و امور مختلف، نگاهي متفاوت با يكديگر دارند. همچنين لازم است كه از يك مدل پيروي كنيم، چراكه با پيروي از چند مدل اقتصادي نمي‌توانيم اقتصاد كشور را مديريت كنيم. وقتي رصد مي‌كنيم اين چندگانگي را در حوزه‌هاي مختلف اعم از بازار ارز، سكه، بانك، خودرو، شفاف‌سازي، يارانه و ديگر حوزه‌ها مي‌بينيم.

مدل مطلوب اقتصادي براي ما مدلي است كه براساس نظرات تمامي مسوولان و كارشناسان به‌صورت يكپارچه مورد اتفاق‌نظر باشد. در واقع ابتدا همه بايد در ستاد فرماندهي اقتصاد كشور حرف‌ها و نظرات‌شان را مطرح كنند، به تصميمي واحد برسند و موافق و مخالف از آن تصميم واحد تبعيت كرده و از آن حمايت كنند. همان شرايطي كه در دوران جنگ تحميلي نيز تجربه كرديم و در شرايط فعلي كه درگير جنگ اقتصادي هستيم نيز بايد از همين روش استفاده كنيم. از ديگرسو درحالي كه زمزمه‌هايي از استيضاح وزرا و حتي شخص رييس‌جمهور مطرح مي‌شود، بايد توجه داشته باشيم كه اگرچه مجلس قادر به عزل مسوولان اجرايي كشور است اما امكان نصب افراد شايسته در حوزه‌هاي مختلف را ندارد. عزل كار دشواري نيست اما مشكل ما ازطريق نصب افراد شايسته حل مي‌شود و اين اراده در نصب مديران شايسته و همفكر بايد در دولت شكل بگيرد. بنابراين وظيفه رييس‌جمهور است كه مديراني را منصوب كند كه بتوانند در يك تيم اقتصادي و تحت يك فرماندهي واحد كار كنند. چراكه اين كار از عهده مجلس برنمي‌آيد.

ارسال دیدگاه شما

samsung
اول راست
ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.