• ۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
روزنامه در یک نگاه
امکانات
روزنامه در یک نگاه دریافت همه صفحات
تبلیغات
online كانال تلگرام روزنامه اعتماد

30 شماره آخر

  • شماره 3697 -
  • ۱۳۹۵ دوشنبه ۲۹ آذر

روايت هاشمي از ديدار اخير خود با رهبر انقلاب

رهبری اجازه به روز شدن سیاست‌های کلی نظام را دادند

گروه سياسي| آيت‌الله هاشمي ‌رفسنجاني ديروز از خبري كه درست يك هفته پيش داده بود جزييات بيشتري اعلام كرد. هفته گذشته رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، خبر از برنامه جديد مجمع براي بازنگري در سياست‌هاي كلي مصوبي داد كه از تصويب آنها بيش از 10 سال مي‌گذرد. ديروز هم آيت‌الله از جلسه‌اش با مقام معظم رهبري و اجازه ايشان براي اصلاح اين سياست‌ها و تاكيد ويژه‌اي كه داشتند گفته است. به گزارش ايسنا، آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، با تشريح روند تدوين سياست‌هاي كلي نظام، به خصوص سياست‌هايي كه تقريبا 10سال از تدوين، تصويب و ابلاغ آن از سوي مقام معظم رهبري گذشته، گفت: در جلسه اخيري كه با آيت‌الله خامنه‌اي داشتم، ايشان با هوشمندي اجازه دادند كه سياست‌هاي كلي به روز و مبتني بر شرايط فعلي باشد؛ به ويژه مواردي كه مربوط به مسائل علم، فن و تكنولوژي است كه تغييرات آن بسيار سريع اتفاق بيفتد.
دولت نهم صراحتا گفت اصل 44 را قبول نداريم
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در پاسخ به اين سوال كه «چرا بسياري از سياست‌هاي كلي مخصوصا بخش‌هاي مربوط به اصلاح اصل 44 و تقويت بخش خصوصي اجراي موفقي نداشته‌اند؟» به رويكردها و تصريحات دولت نهم و دهم اشاره كرد و گفت: هم صراحتا اعلام مي‌كردند ما سياست‌هاي كلي را قبول نداريم و هم بلافاصله پس از تدوين سياست‌هاي كلي اصلاح اصل 44، در جريان اجراي اين سياست‌ها انحراف ايجاد شد. هاشمي‌رفسنجاني، به جلسه‌اي با مقام معظم رهبري و حضور سران قواي وقت در خصوص چرايي عدم موفقيت اصلاح اصل 44 اشاره كرد و گفت: رهبري در آن جلسه به صراحت گفتند كه من از اصلاح اين اصل، انتظار انقلاب اقتصادي داشتم. وي در خصوص سياست‌هاي كلي كيفيت و راه‌هاي تدوين آن، گفت: مي‌توان به دو شكل عمل كرد، هم به عنوان سياست‌هاي مستقل تدوين و تصويب شود و هم موارد مهم مربوط به كيفيت در سياست‌هاي كلي همه بخش‌ها كه بعد از اين يا تصويب مي‌شوند يا تجديدنظر مي‌شود، لحاظ شود.

ارسال دیدگاه شما

ورود به حساب کاربری
ایجاد حساب کاربری
عنوان صفحه‌ها
کارتون
کارتون
اطلاع رسانی

با توجه به افزایش هزینه‌های تولید روزنامه در چند ماهِ اخیر، و تلاش ما در راستای ادامه انتشار روزنامه «اعتماد» به‌روال معمول و حفظِ کیفیت و تیراژ روزنامه، ناگزیر به حذفِ امکان بازدید رایگان سایت و به‌تبع آن فروشِ آنلاین مطالب از طریق سایت هستیم. بنابر وضعیتِ اقتصادی اخیر، خاصه گرانی و نبودِ کاغذ موردنیاز برای انتشار روزنامه، در صورتی‌ که متقاضیِ بازدید از سایت روزنامه هستید و جهتِ یاری به امر فرهنگی و امکان ادامه انتشار روزنامه در این مسیر نیز ما را همراهی کنید.

چانچه تا اکنون عضو سایت نیستید، بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

چنانچه قبلا ثبت نام کرده‌اید، بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید.